reede, 21. aprill 2017

Õuna-mandlipallikesed

Kõik õunaarmastajad ja muud tervislikult toitujad! See retsept on teile! Tegemist väga maitsva magusa ampsuga. Tegelikult võiks palle veel purustatud pähklites veeretada, aga mina jätsin selle ära, sest sööjaks on ka pisike aastane tiburitsikas ja küll ta jõuab oma elus neid pähkleid veel krõbistada :D

Ja siit ta tuleb :)

Koostis:
80 g kuivatatud peenestatud õunu (kasutasin siin blenderit)
2 dl mandlijahu
1 tl kaneeli
1 spl kookosõli
1 spl mett
1/2 tl vanillisuhkrut
tsipakene soola

Sega kõik ained ja rulli kätevahel pisikesed pallid. Mina sain sellest kogusest 12 pallikest. Soovi korral rulli veel ka purustatud pähklites. Head isu!

pühapäev, 16. aprill 2017

Õunamahl

Uskumatult pikk aeg on möödas viimasest postitusest. Elu on täiesti uue pöörde võtnud. Emaks olemine on päris huvitav protsess olnud. Arvuti taha pääsen vaid siis, kui tiburitsikas magab :D

Aga mida me siis siin söönud oleme. Tegime aastalõpus väikese katsetuse ja proovisime Erik Orgu toitumiskava. Oi kui rahul ma sellega olin. Ma ei pidanud enam oma pead vaevama, mida perele süüa teha. Kõik toidukorrad olid valmis kirjutatud ja minu asi oli vaid poodi minna ja õiged toiduained osta. Ja nüüd, kus me enam seda toitumiskava ei jälgi, kuna 3 kuune proovimisaeg sai läbi, olen nagu peata kana kodus :), sest ma no ei oska midagi nii kerget ja ahvatlevat välja mõelda. Olen siiski teinud roogasid, mis meelde on jäänud, aga neid on liiga vähe ajusoppi salvestunud. Igatahes kiidan ma Erik Orgu kava taevani :)

Süüa teen ma enamasti igale pereliikmele hetkel eraldi. Mehele lihatoite, lapsele püreesid, sest hammastetulek on suht visa olnud ning endale rohkem taimseid roogasid. Avastasingi siin just, et olen unustanud postitada koduse õunamahla retsepti. Aga siit ta tuleb:

Koostis:
2 kg õunu
2l külma vett
1 1/2 spl sidrunhapet
2 ml (veidi vähem kui 1/2 tl) naatriumbensoaati
500 g suhkrut

Koori õunad ja eemalda vigastatud kohad ning südamikud. Riivi ja pane külma vette koos sidrunhappe ja naatriumbensoaadiga roostevabasse potti. Pane kaas peale ja hoia külmas 1 ööpäev. Aeg-ajalt sega.

Tõsta segu sõelale ning lase nõrguda mõnikümmend minutit. Sega omavahel saadud mahl ja suhkur, kuniks suhkur on lahustunud. Vala mahl puhastesse pudelitesse ja sulge. Hoia külmas ning serveerimisel soovitan mahla veega lahjendada.